Minecraft işaret ışığı nasıl açılır ve nasıl yapılır

Minecraft işaret ışığı nasıl açılır ve Nasıl yapılır

Minecraft, sınırsız özellik ve işçilik işlevlerine sahip oyun dünyasında mevcut en iyi oyunlardan biridir. Evet, Minecraft dünya çapında yüksek derecelendirmelere ve milyonlarca indirmeye sahip, dünyanın en iyi oyundur. Bu oyunun sağladığı kaynakları kullanarak sınırsız eşya üretebilir ve en basit evlerden karmaşık kalelere kadar benzersiz yapılar inşa edebilirsiniz. Minecraft işaret ışığı nasıl açılır ve nasıl yapıldığına bakalım bu parçada.

Minecraft nasıl İşaret Yapılır

Minecraft’ta her biri farklı özelliklere sahip farklı bloklar ve öğeler mevcuttur. Diğerleri gibi beacon/işaret de oyun sırasında hız veya zıplama artışı gibi efektleri elde etmek için kullanabileceğiniz bir bloktur.

Oyun deneyiminizi geliştirmek ve kendi işaretçinizi yapmak istiyorsanız, Minecraft işaret ışığı nasıl açılır ve nasıl işaretçi oluşturulacağını makalemizden adım adım öğrenin.

Adım 1 – Obsidyen Alın

Obsidiyen, Minecraft’ın farklı boyutlarında bulunan en sert Minecraft bloğudur. Direnci yüksektir ve farklı eşyaların yapımında kullanılır. Minecraft’ta bir obsidyen üretemezsiniz ancak doğal olarak onu dünya üstü veya son gibi farklı boyutlarda bulabilirsiniz. Akan su lavlara çarptığında düşer. Ayrıca ormanlık konaklardaki obsidiyen odası ve lav odasından da obsidiyen elde edebilirsiniz.

Adım 2 – Cam Blokları Alın

Fener yapımı sürecinde ihtiyaç duyulan bir diğer blok ise cam bloklardır. Fırında her türlü kumu eriterek Minecraft’ta bir bardak yapabilirsiniz. Bir bardak elde etmek için bir fırına, herhangi bir yakıta (burada kömür kullandık) ve her türlü kuma ihtiyacınız var. Bir cam blok elde etmek için fırına yakıt ve kum yerleştirin. Minecraft’ta fener yapımında kullanacağınız camı bu şekilde elde edebilirsiniz.

Adım 3 – Bir Nether Star Alın

Minecraft son sürüm oyunundaki Nether yıldızı nadir bir eşyadır ve aynı zamanda yaratılamayan bir eşyadır. Evet, işaret yapmak için envanterinizde bir net yıldızınızın olması gerekir. Daha net bir yıldız elde etmek için, bir solgun patronu öldürmelisin. Öldürüldüğünde, bir öğeyi düşürecek ve bu öğeye ihtiyacınız var, Minecraft’ta bir işaret yapmak için bir net yıldız.

Adım 4 – Bir İşaret Yapın

Gerekli tüm malzemeleri topladıktan sonra Minecraft’ta kendi işaretçinizi yapmaya başlayın. 3 × 3 işçilik ızgarasının ilk sırasına üç cam blok yerleştirin. İlk sırayı tamamladıktan sonra, 2. sıranın ilk ve son kutusuna bir cam blok yerleştirin. Şimdi tüm cam blokları doğru konumlarına yerleştirdikten sonra, son sıraya obsidyeni ve 2. sıranın orta kutusuna bir net yıldızı yerleştirin. .

Minecraft’ta kendi işaret bloğunuzu bu şekilde oluşturabilir ve oyuncu olarak bundan farklı efektler alabilirsiniz.

Minecraft işaret ışığı nasıl açılır?

Minecraft’ta bir işaretçi oluşturduğunuzda, şimdi bu işaretçiyi etkinleştirme sırası geldi. Evet, bir işaretin piramit adı verilen bir yapı aracılığıyla etkinleştirilmesi gerekiyor. Minecraft’taki Piramit, bir işareti etkinleştirmek için kullanılan bir yapıdır.

Demir bloklardan, altın bloklardan veya elmas bloklardan bir piramit oluşturabilir veya inşa edebilirsiniz. Piramidinizin yüksekliği ne kadar yüksek olursa, daha geniş bir alanda o kadar fazla güç elde edersiniz. İşaretinizin gökyüzüne doğru net bir görüşe ihtiyacı var ve piramidin tepesine yerleştirilmelidir. Fenerinizi bir piramidin üzerine yerleştirerek bu şekilde etkinleştirebilirsiniz.

Son olarak Minecraft işaret ışığı nasıl açılır ve nasıl yapılır diye detay ile öğrendik ve artık eğlenceye devam ederek oynayabiliriz.

Similar Posts