Minecraft Portal Yapımı ana resmi

En İyi Minecraft Portal Yapımı Teknikleri

Minecraft’ta yaratıcılık göstererek portal nasıl yapılır ve oluşturulur. End, Nether ve Çıkış portalları dahil olmak üzere portallar aracılığıyla farklı dünyalara seyahat edebilirsiniz. Her oyuncu bir Minecraft oyununda işçiliğin ve hayatta kalmanın temellerini bilmelidir çünkü bu muhteşem oyun tamamen işçiliğe dayanmaktadır. Minecraft portal yapımı da bundan ibarettir.

Portal Yapımı Minecraft Hangi Sürümlerde var?

Minecraft portal yapımı temelde öğelere, bloklara, kaynaklara, doku paketlerine ve daha spesifik olarak farklı modlara ve dünyalara sahip olan bir sanat oyunudur. Yaratıcı mod, Hayatta Kalma modu, Zorlu mod ve macera modunu içeren her Minecraft modu, minecraft son sürümünün oynanışını geliştirmek için benzersiz içeriğe sahiptir. Oyuncular, dünyanın dört bir yanındaki farklı oyuncuların birlikte tasarlayıp oynadığı Minecraft çok oyunculu oyunlara ilgi duyuyor.

Minecraft, sürümlerine göre özellikleriyle birlikte masaüstü, Android ve iOS’ta kolayca indirilebilen bir oyundur. Evet, Minecraft’ın farklı özellik ve işlevlere sahip farklı sürümleri vardır.

Minecraft portal yapımı, Biyom ve Boyutlar

Minecraft’ın farklı boyutları ve biyomları vardır. Her biyomda benzersiz yapılar, öğeler, bloklar, çeteler veya diğer oyun içerikleri bulunur. Farklı biyomlara seyahat etmek için portallar oluşturmanız gerekir. Temel olarak Minecraft’ta seyahat etmek için her zaman Nether portalı, End Portalı ve Çıkış portalı dahil olmak üzere üç portala ihtiyacınız olacaktır. Bunlar, alt dünya biyomuna ve son biyom’a seyahat etmek için üç ana portaldır.

Burada ortaya çıkan soru şu: Minecraft’ta portallar nasıl yapılır? Bu sorunun basit cevabı, Minecraft’ta farklı portallar oluşturmak için öğeleri, blokları ve malzemeleri birlikte kullanmak ve hazırlamaktır. Oyundaki yaratıcılığın en üst seviyesini göstermek için Minecraft’ta farklı portallar oluşturmaya başlayalım.

Minecraft portal yapımı nasıl gerçekleştirilir?

Minecraft’ın farklı boyutları olduğundan ağ da bunlardan biridir. Obsidyen bloklardan oluşan özel bir yaratım veya yapıdır. Nether’e seyahat etmek için Nether portalını kullanabilirsiniz. Minecraft’ta portalların nasıl oluşturulacağını öğrenmek için makalemizi inceleyin. Öncelikle nether portalı oluşturmayı öğrenin, aşağıda verilen adımları izleyin.

 • Lav kaynağı bloklarına 10 kova su dökerek en az 10 obsidiyen bloğu kazın.
 • Obsidyen bloklarını dikey olarak kullanarak bir çerçeve oluşturun.
 • Çerçevenin en az 4×5 olması gerekmektedir.
 • Yer tutucuları kullanarak obsidyen bloklarını adım adım ayarlayabilirsiniz.
 • Çerçeve oluşturulduktan sonra çerçevenin içine ateş yakmanız gerekir.
 • Yangın, ateş şarjı veya çakmaktaşı ve çelik olabilir.
 • Aktivasyon için çerçeveye girin.
 • Yıkım durumunda yanınıza başka bir obsidiyen bloğu alın.

Minecraft portal yapımı: End Portalı Nasıl Yapılır?

Bir son portal, sona doğru seyahat etmek için kullanılan başka bir oluşturulmuş yapıdır. Son portal çerçeveleri Minecraft’ta doğal olarak çıkarılamaz veya elde edilemez. Bu nedenle, halihazırda yerleşik olan son portalın etkinleştirilmesi için kaleyi ziyaret etmeniz gerekir.

Hayatta Kalma Modu

Hayatta kalma modunda, yalnızca önceden oluşturulmuş son portalı kaleden etkinleştirmeniz gerekir. Son derece iyi bir göze ihtiyacın var. Aktivasyon için, tüm yapıda 9 uç portal bloğu oluşturan her bir uç portal çerçevesinin içine bir son gözü yerleştirin.

Yaratıcı Mod

Yaratıcı modda, 12 uç portal bloğunu köşe kutularını boş bırakarak 3×3 kareye yerleştirin. Ender’in gözünü blokların her birine yerleştirin. Aktivasyon için blokların ve ender gözünün 3×3 portal alanında doğru pozisyonlara yerleştirildiğinden emin olun. Şimdi nihayet portalın içinde durup onu etkinleştirin.

Minecraft’ta Çıkış Portalı Nasıl Yapılır?

Çıkış portal yapımı minecraft, oyuncuların gerçek ortaya çıktıkları yerlere geri dönmelerine olanak tanıyan başka bir Minecraft portalıdır. Bir son ejderhayı yendiğinizde etkinleşir. Yaratılış için ihtiyacınız var

 • A7 çanak şekilli ana kaya çerçevesi
 • İçinde bir meşale bulunan, ana kayanın merkezinde bulunan bir sütun.
 • 16 uç taş bloğu ve 4 meşaleyi çevreleyen ana kaya blokları.

Son olarak minecraft portal yapımı çok eğlenceli bir özelliktir. Aynı zamanda oyunda ileri gitmek için de önemlidir. Bu özelliği Java editionda da oynayabilirsiniz.

Similar Posts