Minecraft Tekne Nasıl Yapılır

Minecraft’ta Tekne Nasıl Yapılır

Simülasyon, macera ve yaratıcılığın tüm özelliklerini bünyesinde barındıran en iyi 3D video oyununu bulmak için Minecraft’ın şüphesiz crafting’in yanı sıra en iyi maceraları yaşayabileceğiniz, crafting özelliklerine sahip muhteşem bir oyun olduğunu söylemeliyiz. Farklı orman öğeleri, Ada öğeleri veya tekne ve uçak gibi diğer mekanizmaları üretebilirsiniz. Bu yazımızda Minecraft’ta Tekne yapımını adım adım ele alıyoruz. Kolaylığınız için, tüm işçilik sürecini adım adım resimlerle sunduk. Kendi teknelerinizi yaparken eğlenin ve o tekneyle kendinizi yurt dışına taşıyın.

Minecraft’ta Tekne Nasıl Yapılır

Minecraft APK’sında tekne, oyuncuları ve çeteleri su üzerinde taşımak için kullanılan bir varlıktır. Geniş adalar veya okyanuslar üzerinde ticaret yapabileceğiniz, oyundaki en kullanışlı ve en ucuz araç türüdür.

Tekne, yalnızca dünya üstü eşyalarla üretilen bir dünya üstü eşyasıdır. Oyuncular Ladin teknesi, Huş ağacı teknesi, Akasya teknesi, Kiraz teknesi veya Orman teknesi gibi farklı türde tekneler üretebilirler. Minecraft oyununa yeni başlıyorsanız ve hayatta kalma modunda oynuyorsanız, bir tekne yapmadan önce tahta kürek veya tahta kalas gibi farklı malzemeleri elde etmeniz veya üretmeniz gerektiğinden, işçilik sizin için biraz zor olmalıdır.

Yani Minecraft’ta bir tekne yapmak için ihtiyacınız olan:

5 Yerüstü Kalas

1 Adet Tahta Kürek

Adım 1 – Minecraft’ta Tekne Yapmak İçin Crafting Menüsünü Açın

Minecraft’ta tekne yapmak için ilk adım işçilik menüsünü açmaktır. Üretim menüsünde olduğu gibi, 2×2’lik bir üretim ızgarası elde edeceksiniz ancak tekne yapmak için 3×3’lük bir üretim ızgarasına ihtiyaç var. Bunu elde etmek için işçilik masasına çift tıklayın. Minecraft’ta tekne yapımına yönelik ilk adımınızı bu şekilde tamamlayabilirsiniz.

Minecraft Manhunt Moduna göz atmayı unutmayın.

Adım 2 – Ahşap Kalasları Yerleştirin

Overworld Ahşap plakalar, ahşapla ilgili farklı öğelerin oluşturulmasında faydalı olduğu için Minecraft oyunundaki en kullanışlı bloklardır. Bir tekne yapmak için 5 blok tahtaya ihtiyacınız var. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi ahşap kalasları ahşaptan yapabilirsiniz. Öyleyse 3×3 crafting gridin 2. sıranın birinci ve üçüncü kutusuna 2 kalas ve 3. sırasına da üç tahta kalas yerleştirerek tekne yapımına başlayalım.

Adım 3 – Tahta Küreği Yerleştirin

Tekne yapımında kullanılan diğer bir malzeme ise tahta küreklerdir. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi 1 tahta kalas ve 2 çubuk kullanarak bunu yapabilirsiniz. Yani, küreğinizi hazırladıktan sonra, bir teknenin üretim sürecini tamamlamak için onu 3×3 işçilik ızgarasının 2. satırının orta kutusuna yerleştirin.

Minecraft’ta Teknelerin Ulaşımı ve Hızı

Minecraft’ta tekne yapımının ana kullanımı, oyuncuları, çeteleri ve hatta eşyaları su, buz veya kara üzerinden taşıyabilmesidir. Klavyenizin sol ve sağ tuşlarıyla teknelerinizi kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Hem Minecraft java hem de ana kaya sürümleri farklı ulaşım yollarına sahiptir. Oynadığınız sürüme bağlıdır.

Hız açısından teknelerin hızı, farklı yüzeylerde farklı hızlarla hareket ettiğinden yüzeyden etkilenir.

Su: 8,0 blok/sn

Arazi: 2,0 blok/sn

Mavi Buz: 72,7 blok/sn

Buz: 40 blok/sn

Similar Posts