Minecraft Zırh Yapımı

Minecraft Zırh Yapımı Nasıl Olur

Minecraft’ta pasif veya düşman çeteler de dahil olmak üzere farklı türdeki çetelere karşı savaşmalısınız ve korunmak için farklı zırh setleri kullanabilirsiniz. Minecraft, saniyeler içinde benzersiz zırhların işlenmesini sunuyor. Son zamanlarda birçok oyuncu Minecraft’ta nasıl zırh yapılacağı sorusunu gündeme getirdi? Minecraft zırh üretmenin en basit yoluna detay ile bakalım.

Minecraft APK, Mojang stüdyoları tarafından geliştirilen, el sanatları uzmanlığına sahip ve farklı şeyler yaratan bir 3D sandbox video oyunudur. Evet, Minecraft’ta oyuncular sınırsız kaynaklar üretmenin ve en basit evlerden karmaşık kalelere kadar yapılar inşa etmenin tadını çıkarabilirler. Oyunculara farklı modlar, dünyalar, sınırsız kaynaklar ve diğer çarpıcı özellikler sunuyor.

Minecraft Zırh Yapımı ve Çeşitleri

Zırh, oyuncuları farklı çetelerden korumak için kullanılan bir öğedir. Bir oyuncu olarak tayt, kask, çizme veya göğüs plakası gibi farklı zırhlar sayesinde kendinizi yüksek hasarlardan koruyabilirsiniz. Minecraft’ta farklı malzemeleri kullanarak kendi zırhınızı oluşturabilirsiniz.

Minecraft zırh yapımını öğrenmek ve farklı mineraller kullanmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bugünkü makalemizde farklı zırhların üretim kılavuzunu sunuyoruz. Öyleyse çizmeler, taytlar, göğüs yerleri veya kasklar gibi zırhlar yapmaya çalışalım.

Çizme Yapımı

Minecraft Zırh yapımı sırasında Önyükleme, düşme hasarını azaltmak için kullanılan bir zırh öğesidir. Çizmeler üretebilir veya zombilerin dışkılarından elde edebilirsiniz. Oyuncular altın, demir, elmas veya deri de dahil olmak üzere her türlü botu üretebilirler. Burada deri çizme yapmak için deri kullanıyoruz. 3×3 işçilik ızgarasının 1. ve 2. sıralarının ilk ve son kutularına 2 deri yerleştirin.

Kask Üretimi

Kasklar, kafayı hasardan korumak için kullanılan başka bir zırh türüdür.

Oyuncular altın, demir, elmas veya deri de dahil olmak üzere her türlü kaskı üretebilirler. Burada deri çizme yapmak için demir kullanıyoruz. Önce demirden 5 demir külçe yapın. 3×3 işçilik ızgarasının 1. sırasına 3 demir külçe yerleştirin ve 2. sıranın ilk ve son kutusuna 2 demir külçe yerleştirin.

Tayt Yapımı

Tayt, oyuncunun vücudunun alt kısmını korumak için kullanılan bir zırh türüdür.

Oyuncular altın, demir, elmas veya deri de dahil olmak üzere her türlü taytı üretebilirler. Burada elmas tozluk yapmak için elmas kullanıyoruz. 3 elmasları 1. sıraya yerleştirin ve 3×3 işçilik ızgarasının 2. satırının ve 3. satırının ilk ve son kutularına 2 elmas yerleştirin.

Göğüs Plakası Üretimi

Göğüs yeri, oyuncunun üst vücudunu korumak için kullanılan bir zırhtır. Oyuncular altın, demir, elmas veya deri de dahil olmak üzere her türlü göğüs plakasını üretebilirler. Burada altın göğüs plakası yapmak için altın kullanıyoruz. Önce altından 8 altın külçe üretin. 2. ve 3. sıraya 6 altın külçe yerleştirin. 3×3 işçilik ızgarasının 1. satırının ilk ve son kutusuna 2 demir külçe yerleştirin.

Minecraft Zırh Standı Nasıl Yapılır?

Zırh standı, Minecraft’ta farklı zırhları, elytra’yı, balkabaklarını veya mafya kafalarını tutacak bir varlık görevi gören bir nesnedir. Oyuncular kendi zırh standlarını yapabilirler çünkü bu, 3×3 üretim ızgarasında kolayca üretilebilen, üretilebilen bir nesnedir. Zırhınızı tek bir yerde tutacak bir nesne buluyorsanız çok kullanışlıdır. Zırh standlarını pistonlar, balçık bloklar veya akan su ile itip çekebilirsiniz. Zırhınızı lav veya magma bloklarına karşı uzakta tutun. Bir zırh standı temel olarak zırhı sergilemek için kullanılır ve 13 olası pozu vardır. Yukarıda Minecraft’ta zırh nasıl yapılır anlattığımız gibi, bu zırhları en iyi şekilde sergilemek için nasıl bir stand oluşturulacağını da bilmelisiniz.

Bir zırh standı hazırlamak için 6 çubuğa ve 1 taş levhaya ihtiyacınız var. 3×3 üretim ızgarasına 3 taş yerleştirerek bir taş levha oluşturabilirsiniz. Malzemeleri topladıktan veya işledikten sonra bunları işleme ızgarasının doğru kutularına yerleştirmeye başlayın.

  • 1. sıraya 3 çubuk yerleştirin.
  • 3. sıranın orta kutusuna 1 çubuk yerleştirin.
  • 3. sıranın ilk ve son kutusuna 2 çubuk yerleştirin.
  • 3. sıranın orta kutusuna bir taş levha yerleştirin.
  • İşte zırh standınız zırhı sergilemeye hazır.

Son olarak minecraft zırh yapımı çok zor değil ama kesinlikle çok eğlenceli bir aktivitedir. Herkesin bununla ilgilenmesi önerilir.

Similar Posts