minecraft ve roblox karşılaştırması

Minecraft ve Roblox, Hangisi daha iyi?

Oyun dünyasında her yaştan insana yönelik, kesin olarak tanımlanmış farklı oyunlar mevcut, Minecraft ve Roblox da bunlardan biri. Bunları diğer tüm oyunlar arasında en iyi maceralı oyunlar olarak adlandırsak daha iyi olur. En çok oynanan ve deneyimlenen iki sandbox oyununu, bazı benzerliklerini ve farklılıklarını bilerek hayatınıza hoş geldiniz, çünkü bu makalede Minecraft ve Roblox hakkında tüm bilgileri verdik.

Minecraft ve Roblox için Kapsamlı Bir Karşılaştırma

Her iki oyunun tüm ayrıntılarını keşfedin ve neyi seçeceğinizi belirlemek için oyun hakkında daha fazla bilgi edinin. Bütün bunlar Minecraft vs roblox ile ilgili olduğundan tek amacımız “Roblox Minecraft’tan daha popüler mi?” sorusuyla ilgili vizyonunuzu netleştirmek. ” veya ” Minecraft’ın roblox’tan daha fazla özelliği var mı? “.

Minecraft: Giriş

Minecraft, farklı modlarda, dünyalarda ve sürümlerde işçiliğin veya yaratmanın tüm özelliklerini barındıran bir 3D sandbox oyunudur. Yaygın olarak şimdiye kadarki en iyi işçilik oyunu olarak bilinir. Minecraft’ta oyuncular farklı öğeleri, blokları, yapıları, ekipmanları veya daha fazlasını hiçbir sınırlama olmaksızın fantastik bir şekilde yaratabilir ve inşa edebilirler. Bu, büyük ölçüde üzerinde harcayacağınız zamanın miktarına bağlıdır. Oyunu ne kadar çok keşfederseniz, sizin için maceraların da o kadar önünü açar. Yeni başlayan biri olarak, oyunun başlangıç ​​modu olduğu için Hayatta Kalma modunda oynayarak zanaat yapmayı öğrenebilirsiniz.

Minecraft, oyuncuların yaratıcılık becerilerini göstermelerine olanak tanır ve farklı kaynakları kullanarak en basit evlerden karmaşık kalelere kadar çok kısa sürede inşa etmelerine olanak tanır.

Minecraft’ın tüm boyutlarını ve biyomlarını keşfetmek ve 01 numaralı sanaatkar olmak için solo olarak oynamak en iyisidir.

Roblox: Giriş

Roblox, Roblox Corporation tarafından 2006 yılında geliştirilen tarihi sandbox oyunlarından biridir. Farklı eyaletlerden oyuncuları bir araya getiren küresel çevrimiçi platform olarak bilinir. Fantastik senaryolara dayanan farklı mini oyunları oynayabilir ve deneyimlerinizi istediğiniz zaman herkesle paylaşabilirsiniz. Roblox, hayal edebileceğiniz her şeyi yaratarak farklı şekillerde yaratıcı olmanızı sağlar.

Roblox, boş zamanları geçirmek için gençler, çocuklar ve hatta yetişkinler tarafından oynanan mini oyunların en iyilerini barındıran sanal veya küresel bir platformdur. Bildiğiniz gibi, bu oyun arkadaşlarınızla bağlantı kurmanıza, sohbet etmenize ve oynamanıza izin verdiği için çok oyunculu özelliğe sahiptir. Araştırmanızı yaparken Minecraft Vs PUBG’yi kaçırmayın.

Minecraft ve Roblox Farkları:

Çok Oyunculu

Çok oyunculu etkileşim açısından Roblox’ta bulunan mini oyunların çoğu çok oyunculu oyunlardır. Farklı oyuncular arasındaki etkileşimi arttırırlar. Minecraft, oyuncuların Roblox’a kıyasla daha eğlenceli ve maceracı olan tek bir oyuncu olarak yaratmasına ve üretmesine olanak tanır.

Kalite

Her iki sanal alan oyunu da milyonlarca oyuncu tarafından oldukça tercih ediliyor ancak kalite açısından Minecraft tamamen en iyi kalitede ve içerikli bir oyundur. Öte yandan Roblox’un içeriğinin ve oyununun kalitesi farklı yaratıcılara bağlıdır.

Yapı

Minecraft ve Roblox arasındaki en büyük fark yapıdır, çünkü Minecraft bloklardan oluşan farklı dünyalara sahip bir oyundur, diğer yandan Roblox’un kendisi yapılandırılmış bir oyun değil oyun sağlayıcısıdır.

Oyun Deneyimi

Oyun deneyimi açısından Minecraft’ın 4 modu vardır: Dört farklı şekilde işçilik deneyimi sağlayan Hayatta Kalma, Zorlu, Yaratıcı ve Macera. Roblox’ta farklı deneyimlere sahip mini oyunlar sunduğundan tamamen yeni bir deneyim elde edebilirsiniz.

Fiyatlandırma

Hem Minecraft hem de Roblox, bu teknolojik dünyada en yüksek puan alan oyunlar olduğundan, her iki oyun da birinci sınıf fiyatlandırmayla birinci sınıf oyunlar sunuyor.

Minecraft

Minecraft: Java Sürümü (ücreti 26,95 ABD dolarıdır)

Minecraft Bedrock Sürümü (6,99 $)

Buradan: Minecraft APK Son Sürümü Bedava İndir, Minecraft Bedrock Edition APK , Minecraft Java Edition APK

Roblox

Roblox, oyuncuların herhangi bir ücret ödemeden başlamasına olanak tanıyan ücretsiz bir oyun sürümüdür ancak premium oyunları deneyimlemek istiyorsanız, aylık 4,99 ila 19,99 ABD Doları arasında bir maliyeti vardır.

Minecraft ve Roblox Benzerlikleri:

Grafik

Oyunların popülerlik kazanmasında grafiklerin her zaman büyük rolü vardır. Grafik açısından hem Minecraft hem de Roblox, oyun deneyimini çok iyi geliştiren çarpıcı bloklu grafiklere sahiptir.

Korumalı Alan Konsepti

Her iki oyunun da aynı sandbox konseptine veya ortamına sahip olması en büyük benzerliklerinden biridir. Her iki oyunda da kendi yaratıcılığınızı gösterebilir ve istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz zaman arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Sınırsız erişim

Sınırlamalar açısından, oyunların hiçbiri keşifle sınırlı değil. Farklı yerleri ve yerleri hiçbir kısıtlama olmadan keşfedebilirsiniz. Minecraft’ta farklı biyomları ve boyutları keşfedebilir, Roblox’ta ise her yeri keşfedebilir ve dolaşabilirsiniz.

Son Olarak

Minecraft vs Roblox keşfini sonuçlandırmak gerekirse, her iki oyunun da benzerliklerden çok farklılıklar barındırdığını söyleyebiliriz. En iyi oyun deneyimi açısından Minecraft her zaman Roblox’tan çok daha iyi olan en iyi 1 numaralı oyundur. Her oyunun kendine ait bir oyun deneyimi ve tamamen yeni ortamları vardır. Oyuncuların işçilik için ne tür bir ortam istediklerine bağlıdır.

Similar Posts