minecraft vs fortnite

Minecraft vs Fortnite Oyununda Şaşırtıcı Benzerlikler

Minecraft vs Fortnite, farklı temellere sahip olan iki farklı oyundur. Minecraft iyi bilinen bir sanat oyunudur, Fortnite ise tek nişancı veya hayatta kalma oyunudur. Her iki oyunun oynanışı farklıdır çünkü biri Kraliyet Savaşı, diğeri ise yaratıcıdır. Minecraft vs Fortnite hakkında tam bilgi verdiğimiz için bu makaledeki her iki oyunun bazı benzerliklerini ve farklılıklarını öğrenin.

Büyük Savaş: Minecraft vs Fortnite

Oyuncular tarafından çok sorulan sorular da dahil olmak üzere, her iki oyun ile ilgili tüm temel bilgileri veriyoruz. Her iki oyunda da bitmeyi tanımayan bir eğlence ve keşif veriyor ama şunu söyleyebilir misiniz: “Fortnite Minecraft’tan daha iyi mi? ” veya ” Fortnite’ın Minecraft’tan daha iyi olması durumunda ne gibi eklemeleri var? “.hedefimiz, kolayca bir eser elde edebilmeniz için Minecraft vs Fortnite’ın tüm karşı noktalarını sağlamaktır.

Minecraft: Tanıtım

Minecraft, her zaman yeni güncellemeler ve eklentilerle karşımıza çıkan tarihi bir oyundur. Oyuncuların 3 boyutlu ortamlarda işçiliğin keyfini çıkarabileceği Mojang stüdyoları tarafından geliştirildi. Oyun tamamen farklı bloklardan oluşuyor ve farklı varlıklar mevcut. Bu oyunda istediğiniz her şeyi inşa edebilirsiniz çünkü hiçbir modunda sınırlama ve kısıtlama yoktur.

Minecraft, hardcore, hayatta kalma, macera ve yaratıcı mod olmak üzere 4 farklı modu olan çok yaratıcı bir oyundur ve bu muhteşem modların yanında 3 farklı versiyonunu da sunmaktadır. Mobil kullanıcılar için Bedrock sürümü, Windows kullanıcıları için Java sürümü ve çocuklar için Education sürümü. En derin zindanlarını, biyomlarını ve boyutlarını keşfedin ve daha iyi işçilik ve inşaat için kendi dünyalarınızı yaratın.

Fortnite: Tanıtım

Dünyanın en çok oynanan oyunu olan Fortnite, oyun dünyasında da mutlaka yüksek reytinglere sahip. Epic Games tarafından 2017 yılında geliştirilen çevrimiçi savaş alanı video oyunudur. Oynanış açısından muhteşem grafikleri ve animasyonlu karakterleriyle oyunculara gerçek temel atış deneyimi sağlar. Silah şeklinde 3 boyutlu nesnelerin bulunduğu çizgi film tabanlı bir oyundur. Bu aslında bir takımın ateş etmek ve savaşmak için başka bir takıma karşı savaşmaya hazır olması gereken çok oyunculu bir oyundur.

Fortnite’ın temel olarak 3 oyun modu sürümü vardır: Fortnite Battle Royale, battle royale oyunu ve Fortnite: Save the World. Her modun farklı karakterleri vardır ve oyuncuların kendi arenalarını ve savaş alanlarını yaratmalarına olanak tanır.

Minecraft vs Fortnite: Farklılıklar

Yapısı farklı

Minecraft ve Fornite iki farklı video oyunu olduğu için her oyunun bir yapısı vardır. Minecraft’ta inşaat için sınırsız blok, öğe ve diğer kaynakları kullanabilirken Fornite’de oyuncular duvar veya zemin inşa etmek için yalnızca 3 malzeme kullanabilir.

Animasyonlu Karakterler

Animasyonlu karakterler açısından, Fortnite daha fazla animasyonlu karaktere sahiptir ve bu oyun DLC’ye erişim sağlarken Minecraft oyunlarında oldukça animasyonlu olmayan farklı varlıklar veya çeteler bulunur.

Oyun modları

Minecraft, yeni ortamları daha iyi oluşturmak ve deneyimlemek için 4 farklı mod türü sunar: yaratıcı, macera, hayatta kalma ve zorlu, Fortnite’ta ise oyuncular için sınırlı süreli modlar bulunur.

Oyun İçi Satın Alımlar:

Minecraft, oyunu satın almanın maliyeti 26,95 ABD doları olduğundan ve oyun içi satın alımlara sahip olmadığından, oynaması ücretsiz bir oyun değildir; Fortnite, farklı öğeler için oyun içi satın alımlara sahip, oynaması ücretsiz bir oyundur.

Grafikler

Popülerlik kazanmak için oyunun grafiklerinin net ve detaylı olması gerekiyor. Minecraft bloklardan oluşan grafiklere sahip bir oyun, Fortnite ise şüphesiz bir animasyon oyunu ve gerçekçi grafikler sunuyor.

Fortnite vs Minecraft : Benzerlikler

Yapı benzerliği

Yukarıda tartıştığımız gibi, Fortnite inşaat için yalnızca birkaç malzeme sağlar ve Minecraft sınırsız malzeme sağlar ancak buradaki benzerlik, her iki oyunda da binalar ve yapılar inşa edebilmenizdir.

Çok Oyunculu olması

Fortnite vs Minecraft’ın ikisi de tamamen farklı ortamlara sahip çevrimiçi video oyunlarıdır ancak her iki oyun arasındaki temel benzerlik, çok oyunculu modda oynanmasıdır. Tek başınıza veya çok oyunculu modda oynayabilirsiniz, bu size kalmış.

Silah Üretimi

Fortnite vs Minecraft arasındaki en yaygın benzerliklerden biri, farklı oyun modları ve sürümlerinde daha iyi hayatta kalmak için farklı türde silahlar üretmektir.

PvP Savaşı

Hem Minecraft’ta hem de Fortnite’ta PvP savaşı yapabilirsiniz ancak sınırlı mod ve sürümlerinde. Minecraft’ta olduğu gibi, Minecraft açlık modunda oyuncuya karşı oyuncu savaşına ve Fortnite’ta royale savaşına erişebilirsiniz.

Similar Posts